Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja pn. Prowadzenie strony internetowej na potrzeby realizacji LSR, w tym w szczególności zamieszczania na tej stronie Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji
Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie" jest członkiem oraz współpracuje:
- w ramach Światowego Geoparku UNESCO Kraina Wygasłych Wulkanów
- w ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ "DOLNOŚLĄSKA SIEĆ PARTNERSTW LGD"
- w Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Zapraszamy do obejrzenia naszego nowego spotu promocyjnego udostępnionego w dniu włączenia naszego Geoparku do Światowej Sieci Geoparków UNESCO - 27 marca 2024r. - tutaj
Informacje o nowej strategii - założenia i dokumenty - znajdują się w zakładce Nowa LSR na lata 2023-27 - tutaj
Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie" w Mściwojowie 54 prowadzony jest punkt konsultacyjny dla potencjalnych beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027.
Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Partnerstwo Kaczawskie (gmina: Bolków, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Ruja, Świerzawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja wiejska, Miasto Wojcieszów, Miasto Złotoryja) do odwiedzenia punktu informacyjno - konsultacyjnego.
Punkt konsultacyjny dla potencjalnych beneficjentów otwarty w poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 a w trakcie ogłoszenia naboru wniosków CODZIENNIE! Uwaga! W związku z dużym zainteresowaniem prosimy o telefoniczną rezerwację terminu - 76 8728718.
Na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Zespół badawczy EGO prowadzi badanie pt. „Określenie optymalnego modelu funkcjonowania Lokalnych Grup Działania w nowej perspektywie finansowej oraz ocena jakości i efektywności ich funkcjonowania”. Celem badania jest diagnoza i ocena modeli działania LGD i realizacji Lokalnych Strategii Rozwoju.
Jednym z elementów badania jest zebranie opinii i ocen członków Lokalnych Grup Działania dotyczących bieżącego funkcjonowania LGD i potrzeb dotyczących przyszłego wsparcia działań LGD. Pomoże to wypracować propozycje zmian i usprawnień dla działalności LGD po 2020 roku.
W związku z tym uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety dostępnej pod linkiem: http://badania.evaluation.pl/index.php?r=survey/index&sid=928791&lang=pl
Ankieta będzie dostępna do 12 lipca. Wszelkie dane zbierane przez nas są poufne, a Państwa opinie będą analizowane tylko w zbiorczych zestawieniach.
Czaple – wioska Piasku i Kamienia oraz Zamek Grodziec to kolejne ciekawe i piękne miejsca Krainy Wygasłych Wulkanów ujęte w operacji własnej LGD Partnerstwo Kaczawskie pn. „Kaczawska inicjatywa szansą na aktywizację i integrację osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”. Tym razem na wyjazd integracyjno-studyjny w ramach tej operacji pojechały osoby z gminy Legnickie Pole i gminy Ruja. Wyjazd nosił nazwę „Razem poznajemy ciekawe miejsca i ciekawych ludzi naszej Krainy Wygasłych Wulkanów” i rzeczywiście uczestnicy mogli tego dnia poznać niezwykle ciekawych ludzi oraz przepiękne miejsca.
Informujemy, że 12 lipca 2019r. odbędzie się wyjazd na warsztat aktywizujący w Rzeszówku pn. „Aktywnie i ekologicznie w Krainie Wygasłych Wulkanów” w ramach realizacji operacji własnej LGD pn. „Kaczawska inicjatywa szansą na aktywizację i integrację osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”.
„Aktywnie i ekologicznie w Krainie Wygasłych Wulkanów” to nazwa warsztatów, które zorganizowane zostały w ramach realizacji operacji własnej LGD nr 2/2018/OW pn. „Kaczawska inicjatywa szansą na aktywizację i integrację osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”. Warsztaty odbyły się w Zagrodzie Edukacyjnej Zielony Wulkan w Rzeszówku u państwa Marty i Macieja Zawierucha.